2017 Festivals

29 Ekim 2017 Cumhuriyet Bayramı


ATDKP 29 Ekim 2017 Cumhuriyet Bayramı – Provalar


ATDKP 29 Ekim 2017 Cumhuriyet Bayramı – 1. Bölüm


ATDKP 29 Ekim 2017 Cumhuriyet Bayramı – 2. Bölüm


ATDKP 29 Ekim 2017 Cumhuriyet Bayramı – 3. Bölüm


Time & Duration Presentation Performer/s
10:00 – 10:30 ·      Welcome Speech

·      Acknowledgment of Country

·      One Minute Silence

·      Turkish National Anthem

·      Australian National Anthem

·      Protocol: Speeches

Presenters: Bahar Nuka & Ayşe Şirikçi

·      Mr. Melih Karalar

·      The Hon. Ray Williams

·      The Hon. Luke Foley

·      The Hon. Ilkay Yusuf

10:30 – 10:55 Saturday Schools Parade &Poems 1.     Atatürk Okulu

a.     Şiir 1 – Güneş Aliya Batmaz – Cumhuriyet

b.     Şiir 2 – Cihan Chabach – Atatürk

2.     Lidcombe Türk Okulu

a.     Şiir 1 – Aleyna Arıcan – Cumhuriyet Güneşi

3.     Seven Hills Türk Okulu

a.     Şiir 1 – Damla Alca – Cumhuriyet

4.     Marrickville Türk Okulu

a.     Şiir 1 – Hazal Edebak – Yaşa Cumhuriyet, Yaşa Atatürk

b.     Şiir 2 – Teoman Özbakır – Cumhuriyet

c.     Şiir 3 – Çağla Aydo-Türkeli – Cumhuriyet Bayramı

5.     Matraville Türk Okulu

a.     Şiir 1 – Kayla Rose Hasankhani – Cumhuriyet

b.     Şiir 2 – Tayfun Kimura – Cumhuriyet

6.     Eastlakes Türk Okulu

a.     Şiir 1 – Lara Alaç- Cumhuriyet

b.     Şiir 2 – Melek Kumburlu ve Yaren Kuşcu- Cumhuriyet

7.     Kıbrıs Türk Okulu

a.     Şiir 1 – Medinah Mustafa ve Işılay Kerem – Bugün

10:55 – 11:00 Special Poem Fatma Yücel – “Ben Cumhuriyet Kadınıyım”
11:00 – 11:15 Students Collective Song Performance ·      Memleketim

·      İzmir Marşı

·      Gençlik Marşı

11:15 – 11:30 Austolian Dance Academy Gökden Kılıç leading the Austolian Dance Academy Performers
11:30 – 11:45 Students Collective Dance Performance ·      Onuncu Yıl Marşı
11:45 – 12:00 Cypriot Turkish Folk Dance Show Northern Cyprus Turkish Association Turkish School
12:00 – 12:15 Turkish Folk Dance Show – Kolbastı & Erik Dalı Australian Atatürk Cultural Centre Inc. Atatürk School
12:15 – 12:30 Davul Zurna Show KRAL Davul Zurna
12:30 –  12:45 Martial Arts Performance – Part 1 Double Impact Taekwando
12:45 – 13:15 Music Performance Onur Şahin & Australian Alevi Cultural Centre Bağlama Students
13:15 – 13:30 Martial Arts Performance – Part 2 Double Impact Taekwondo
13:30 – 13:45 Music Performance Gülfidan Erdoğan
13:45 – 14:15 Music Performance Group Destan

Lead Singer & Bağlama: Ahmet Eren, Electro Bağlama/Guitar: Bülent Koçak, Ney,Zurna & Kaval: Muharrem Aslan, Keyboard: Şeref Çetin

14:15 – 14:45 Music Performance Kadir & Group Sydney Gelişim

Solist: Kadir, Keyboard: Raif, Percussion Ceysun, Bağlama: Osman Karakoç

14:45 – 15:15 Music Performance KRAL Music

Solist Keyboard: Erkan Ipek, Percussion Ceysun Arslan, Electro Bağlama Hakan Karakoc, Nefesliler Barış Aykut, Bendir Davul: Tarkan Yavuzçehre

15:15 – 15:45 Music Performance Group Anadolu

Lead singer: Seher Şimşek, Bağlama: Deniz Şimşek, Keyboard: Ali, Clarinet: Erhan Eğitmenoğlu

15:45 – 16:00 Drawing/Sports Competition Awards
16:00 – 16:25 Raffle Draw
16:25 – 16:30 Acknowledgments & Closure


23 Nisan 2017 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı


FESTIVAL PHOTOS

Facebook Fotoğraf Albümü


23 NİSAN 2017 ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI PROGRAMI

10:00          Açılış * Acknowledgment of Country

10:01          Saygu Duruşu, Avustralya Marşı, İstiklal Marşı

10:05          Andımız – Hazal Edebak, Damla Alca

10:07          Açılış konuşması – Ayşe Şirikçi, Bahar Nuka

10:15          Sydney Başkonsolosu * Granville Okul Müdürü

10:20          Hacivat ve Karagöz Gösterisi – Tiyatro Köprü

10:30          Atatürk Okulu

                  23 Nisan Şarkısı * Sanki her tarafta var bir düğün

23 Nisan Şiir                 – Cihan GHABAH

                  Neşeli Ol ki Genç Kalasın Şarkısı

                  Kolbastı Halk Dansı

10:40          Matraville Türk Okulu

                  Çocuk Bayramı   – Azra SAĞ, Meryem SARAÇOĞLU,

Kayla Rose HASANKHANİ

                  23 Nisan              – Melek SARAÇOĞLU, Rojda ÖZÜN,

Adem İMAMOĞLU, Arın AYAN

                  Koro

10:50          Kuzey Kıbrıs Türk Derneği Türk Okulu

                  Güzel 23 Nisan    – Işılay KEREM

                  23 Nisan               – Alara PİLAVCI, Medinah MUSTAFA

                  Kıbrıs Halk Dansları gösterisi

11:00          Azerbeycan Dansları – Sevinç DEMİR

11:05          Austolian Dance Company – Anadolu Halk Dansları

11:20          Eastlakes Türk Okulu

                  Mutlu Türküm Diyene – Eda IŞIK

                  Bizim Bayramımız        – Eda IŞIK

                  Atam                            – Esin GÜNEY

11:30          Azerbeycan Dansları – Sevinç DEMİR

11:40          Marrickville West Türk Okulu

                  Lidcombe Türk Okulu

                  Seven Hills Türk Okulu

                  Çocukların Dileği         – Hazal EDEBAK

                  23 Nisan                       – Su ZİNCİRCİ   

                  23 Nisan 1920               – Damla ALCA

                  SUNUM

                  23 Nisan Şarkısı

                  Bir Resim Yap Çocuğum

                  Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim

                  Atatürk Çocukları

Bu önemli günde Atatürk ve 23 Nisan konulu resim yarışmasına Türkiye’den özel bir katılım oldu. İzmir Karabağlar’dan Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Ortaokulu 5. ve 6. sınıf öğrencileri, öğretmenleri Sayın Nesrin Bardak’ın teşviki ile bizlere sahnemizin alt tarafında sergilediğimiz bu güzel resimleri yolladılar.

  • İpek Öztürker yaş:12   SINIF: 6-H
  • Halime Arslan yaş:12    SINIF:6-D
  • Meryem Sena Güneş yaş:11   SINIF :5-C
  • Nazar Ardıç yaş:11 SINIF: 5-C
  • Gizem Polat yaş:10 5-D
  • Tolunay Tutgün yaş:11  6-D  
  • Yarengül Yerli yaş.12  6-G

Öğretmenimize ve öğrencilerimizin hepsine çok teşekkür ediyoruz.

12:00          TC Sidney Başkonsolosluk 2016 yılı Üniversite Sınavlarında yüksek derece Ödül Töreni için sayın Melih Karalar’ı sahneye davet ediyorum.

12:10 “23 Nisan ve Atatürk Resim Yarışması Ödül Töreni

6 yaş ve küçükler kategorisinde kazananlara başarı belgelerini vermek üzere Sydney Başkonsolosu Sayın Melih Karalar’ı sahneye davet ediyorum.

7-9 yaş kategorisinde kazananlara başarı belgelerini vermek üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Fahri başkonsolosu Sayın İlkay Yusuf’u sahneye davet ediyorum.

10 yaş ve üzeri kategorisinde kazananlara başarı belgelerini vermek üzere Granville Okul Müdürünü Gregory Grinham davet ediyorum.

We would like to invite Mr Gregory Grinham Pricipal of the Granville Public School to present the awards to the winners of the colouring competition to the 10 and older age group.

12:30          Öğle Yemeği

13:00 – 16:00       Yiyecek, içecek satışları

Çocuklar için oyunlar, Yüz boyama ve  Little Tigers spor aktiviteleri

14:00                   Piyango Çekilişi

14:30                   Çocuklara Hediyelerinin dağıtımı

14:45                  Ozi Abla

15:15                   Double Impact Taekwondo gösterisi

15:30                   Ozi Abla

16:00                   KAPANIŞ